Mjklův blog a web

O webu

Když tak přemýšlím co tady vlastně napsat, tak ani pomalu nevím, vím jen to, že vám tento web aspoň trochu přiblížím. Tak weby už tvořím nějakou dobu, jak dlouho vlastně nevím, ale asi tak since 1. ročník SŠ. Tehdy to byly ještě hodně jednoduché weby, které vůbec nesplňovaly dnešní standarty, ani ty staré, protože jsem je vždy tvořit tak, aby to nějak fungovalo. A nějaká validace? Pchh co je to? Teď se tomu směju. Vždy jsem chtěl mít svůj web, měl jsem jich už několik, ale vždy se po něm zem slehla. Protože, buď to bylo příliš specifikované, nebo nebyl čas. Teď se mi však poskytla nová příležitost. Při mém studiu Slezské univerzity v Opavě, mám předmět zaměřený na tvorbu www konkrétněji na HTML a CSS, kdybych byl důslednější tak XHTML 1.0. Toto studium mi přiděluje to co mi chybělo – tvořit weby v nějakém standartu, tak aby to bylo validní a aby to fungovalo. Před tímto studiem jsem weby dělal zásadně tak, že mi bylo celkem jedno, jestli je to validní nebo ne, ale jestli to nějak funguje. Což někdy nefungovalo v některých prohlížečích, že?

?

Na tomto webu budu shromažďovat informace o sobě a mých zájmech. Je jich spousty o tom žádná, v létě kolo – freestyle MTB & BMX a jiné sporty. V zimě lyže a SNB, i když to je spíš tak s rodinou, nebo tak, žádné závodění nebo tak. Celoročně hudba samozřejmě, budu sem dávat odkazy na různá zajímavá videa atd… Dále jsem si trochu čuchl k poezii, takže i ta se zde objeví. Je toho fakt hodně. Ještě když se vrátím k té hudbě, tak bych zde chtěl vytvořit takovou malou encyklopedii hudby kterou poslouchám, myslím tím specifikaci stylu a proč tento styl zrovna poslouchám.

To by bylo tak asi vše k obsahu webu, teď bych chtěl něco říci ke grafickému zpracování – to nejlepší na konec. Jelikož já jsem co se týče grafiky velice nezručný člověk, poprosil jsem proto svou kamarádku Míšu, aby mi s tím pomohla. Tuto grafiku mi stvořila během pár dnů a nebylo téměř co řešit. Stačilo to pouze ještě trochu “doladit” a bylo hotovo. Tímto odstavcem bych jí chtěl poděkovat za pěknou práci a přínos. Děkuji :)

Web běží a pužíván díky:

wordpress
wordpress
Top List

Tyto stránky vytvořil: Michal 'Mjkl Ociz' Ocásek. Optimalizace pro IE 6+, Mozila Firefox 3.0 a Opera 10.0 +. www.mjkl.iprofil.cz © 2012. Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 a vyšší. Admin